ما دنبال تشنج و دعوا نیستیم

جهان پهلوان غلامرضا تختی – عباس زندی – حبیبی – سیف پور – محمد علی صنعتکاران – منصور مهدی زاده – عبدالله موحد – ابراهیم جوادی – شمس الدین سید عباسی – محسن فرح وشی – منصور برزگر – محمد رضا نوایی – رمضان خدر – رضا سوخته سرایی – محمد حسین محبی – مجید ترکان – عسکری محمدیان – علیرضا سلیمانی – برادران خادم – علیرضا دبیر – حیدری و… این مسائل در حالی مطرح شد که فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی ایجاد و علیرضا حیدری نیز بهعنوان رئیس آن انتخاب شد.

ورزش کشتی یکی از قدیمیترین ورزشهای دنیا است و شواهد بسیاری نشان می دهد که از دوران ماقبل تاریخ بر روی کره زمین بوده، که با جنگ های تن به تن و یا در اوقات فراغت به شکل غریزی انجام می شده است. تازه زمانی که روی سکو میرویم میفهمیم چه اتفاقی افتاده و چه کار بزرگی انجام شده است. عربی: من پس از دوران دبیرستان و انجام خدمت سربازی که در آن 2 سال قهرمان ارتش شدم به کشور آذربایجان فعلی که در آن زمان هنوز از شوروی جدا نشده بود عزیمت کردم.

دبیر افزود: دیروز هم به سفارت آمریکا در دبی و هم فدراسیون آنها نامه نوشتم. دبیر در پاسخ به این سوال که پیمان فخری گفته تیم اول به بازیهای آسیایی برود، گفت: آنها نمیتوانند برای ما تصمیم بگیرند. در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری قبلا امتحان خود را پس داده و باید او را مدعی اصلی دانست. او توهم داشت. برای این آقا کلمه جاسوس را می گذارم و هر فدراسیون رفته این کار را می کند. من آدم آوردهام که اسم او را جاسوس میگذارم توهم داشت. حالا برنامه ما این است که با برگزاری این مسابقه به شیوهای دیگر، برای شرکای خود در بالپارک و طرفداران کشتی در تگزاس یک رویداد باکیفیت برگزار کنیم تا در آن قدرت ورزشکاران طراز اولمان را نشان دهیم.

تقریبا تمام کشورهای دنیا دو سبک المپیکی کشتی یعنی کشتی فرنگی و کشتی ازاد را پذیرفته اند، تفاوت این دو در آن است که در کشتی فرنگی، که بیش تر در اروپای قاره ای محبوب است، گرفتن پایین کمر و استفاده از پا ممنوع است ولی در کشتی ازاد کشتی گیران اجازه همین اعمال را دارند. گفت: اگر در این سالها باختی هم داشتم قطعاً حریف از من بهتر بود که توانست من را شکست دهد ولی آخرین بار خدا کمک کرد و حریف آمریکایی را بردم.

کشتی من و حریف آمریکایی خیلی حساس شده بود ولی خدا کمک کرد و همین طور مربیان و حریفان تمرینی باعث شدند که به آمادگی بهتری برسم. من خودم این شرایط را طی کرده ام و هزینه آن را داده ام. همچنین مایلم اعتراض خود را نسبت به برخورد غیرمحترمانه و دور از ادب برخی عوامل سرکنسولگری آمریکا در دبی با سرپرست تیم ملی کشتی ایران که ایشان را حدود 5 ساعت تحت مصاحبه بازجوییگونه قراردادند، اعلام نمایم.شخصا اطمینان دارم که شما و کشتیگیران خوب آمریکایی نقشی در این جریانات سیاسی ضد ورزشی نداشته و ندارید.

صدای فریادهای مادر این کشتی گیر در سالن پیچیده بود و وقتی فرزندش در لحظات پایانی مسابقه نیمه نهایی با یک فن 4 امتیازی برتری اش را از دست داد، گویا دنیا روی سرش خراب شده بود. در لحظات پایانی که طاهری سعی می کرد امتیاز برتری را بگیرد، در خاک حریف نشست و نتیجه را 3 بر یک واگذار کرد. اعتراض گرایی قابل قبول نبود تا نتیجه کشتی 5 بر یک شود. روز دوم بدنم بهتر بود که آن اتفاق در فینال رخ داد و باعث شد به نتیجه ای که می خواستم نرسم.

اگر حرفی میزنم بخاطر این است که نتایج کشتی در ورزش ایران اثر دارد. بد است حسن یزدانی اگر با تیلور کشتی بگیرد؟ به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، وزیر ورزش و جوانان در جریان بازدید از خانه کشتی حسن یزدانی در روستای لپو صحرای شهرستان جویبارگفت: با وجوداستعدادهای کشتی درجویبارو علاقه مازندرانیها به کشتی باید در این خانه کشتی صدها کشتی گیر شبیه حسن یزدانی پرورش یابد. سعدالله اف در رابطه با این موضوع می گوید:مادرم مخالف کشتی گیر شدن من بود و دوست داشت من پزشک شوم اما بعد از ورودم به ورزش کشتی حمایتم کرد و در نخستین موفقیتم نیز مبلغ 300 روبل به من جایزه داد.

او دغدغه کشتی کشور را دارد و حمایتهای ویژهاش در مجلس شورای اسلامی از ورزش ملی کشور نشانگر این موضوع است. در کنار عزیزی به عنوان بخت نخست مرحله اول میلاد خسروی، مهدی فلاح و آرمان علیزاده را باید از دیگر مدعیان دانست. البته همین قدر که قهرمانان جهان و المپیک، کشتی را اداره میکنند جای شکر دارد. درباره کمیته همین قدر بسنده میکنیم. همین قدر که محتاج کسی نیستیم، کافی است. کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا میرود تا ویزا بگیرد؟ همه اینها روی هم کشتی ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا مدال جهانی و المپیک دارد.

کشتی روی هم ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا مدال جهانی و المپیک دارد. رییس فدراسیون کشتی درباره تشکیل دو تیم برای بازی های آسیایی و جهانی گفت: باید با مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک بنشینیم و ببینیم چکار باید بکنیم. رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به وزارت ورزش گفت: دوستان میگویند ما اختلاف داریم. ما از این برخورد گلایه داریم. در 67 کیلوگرم وحید میرفتحاللهی، محمدرضا گرایی و امین سوری از جمله چهرههای شاخص این وزن هستند. مربیان کشتی در یونان باستان مراحل اجرای هر فن کشتی را به صورت چند نقاشی در حالات مختلف بر روی صفحات کاغذ پاپیروس نقاشی می کردند و به کمک آنها شاگردان خود را تعلیم می دادند .

هر چقدر پول می دهند باید مدال بخواهند. شعار جدایی ورزش از سیاست چقدر جدی است؟ با تغییر اوزان کشتی فرنگی و خداحافظی مدعیان کهنهکار در بسیاری از اوزان آنطور که باید و شاید شاهد حضور مدعیان جدی نیستیم به خصوص در اوزان سبک. در وزن 87 کیلوگرم سامان عزیزی پس از کسب مدال طلای بازیهای داخل سالن آسیا با نظر کادرفنی از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بازماند و در مرحله اول انتخابی به دنبال اثبات شایستگیهای خود است. محمد فقیری، ملیپوش ایران در مسابقات جهانی 2013 که سالها به دلیل حضور سوریان فرصت چندانی برای عرض اندام نداشت بار دیگر خیال بازگشت به دوران قهرمانی به سرش زده و با کسب عنوان دومی در مسابقات قهرمانی کشور جواز حضور در این رقابتها را به دست آورد.

در صورتیکه دو کشتی گیر در وقت قانونی از نظر امتیاز متساوی شدند فورا کشتی به وقت اضافه 3 دقیقه ای کشیده خواهد شد و کشتی گیر برنده بر اساس قانون فیلا مشخص ميشود . کشتی فرنگی یک ورزش رزمی است و مسابقات آن روی یک تشک گرد برپا ميشود . بعد از گذشت حدود یک دقیقه از کشتی، داوران به کشتی گیر آلمانی اخطار دادند. به گزارش ورزش سه و به نقل از همشهری، اگر بخواهیم درباره روزگار سپری شده کشتی ایران صحبت کنیم باید پای صحبتهای منصور برزگر بنشینیم که رکورددار حضور در بازیهای المپیک است و بهعنوان مرد سرد و گرم چشیده کشتی، بین اهالی ورزش احترام خاصی دارد.

ما اگر اینجا ببازیم بهتر از این است که در المپیک ببازیم. معمولاً در این موارد هیئت داوران به کشتی گیر اخطار میدهند و یا اینکه به دلیل تکرار تخطیها به طور کامل کشتی گیر را محروم خواهند کرد. آقای درستکار از اول چرخه را محکم گرفت و از قهرمانی کشور شروع کرد. اکبر آقای فلاح هم نسبت به من نقد دارد اما به خودم اجازه نمیدهم حرفی بزنم. آقای بنا از جام تختی کارش را شروع میکند و از مرحله سوم کارش را آغاز میکند. دوستان باید حق کشتی را بدهند. از امور خارجه و دستگاههای امنیتی میخواهم نظر بدهند که آیا این برخورد درست است؟

انشاءالله اتفاقی در این مسیر پیش نیاید. افتخارات و پیروزمندیهای او در تاریخ کشتی جهان بی نظیر است . به خانواده او و جامعه ورزش تسلیت میگویم. به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با تسلیت درگذشت محمدرضا یزدانی خرم، گفت: او سالهای زیادی برای کشتی زحمت کشید و امیدوارم جایگاه عالی داشته باشد. به گزارش ایسنا، یکی از مواردی که در این کنفرانس خبری مطرح شد بحث پخش شدن یک عکس گرین کارت به نام علیرضا دبیر بود که در ادامه رئیس فدراسیون کشتی توضیحاتی را به صورت اینفوگرافیک در مورد این گرین کارت تقلبی ارائه داد.

از سال 96 الگوی استراتژیک را در کمیته برنامهریزی کردیم. امیدوارم قهرمانان خوبی را تحویل جامعه بدهیم. به خودم تذکر میدهم و امیدوارم حرمت بزرگتر و مخصوصا آنها که مربیمان بودند را حفظ کنیم. به خودم تذکر میدهم و امیدوارم حرمت بزرگتر و مخصوصاً آنها که مربی ما بودند را حفظ کنیم. بنابراین بخشی از اوغات فراغت انسانهای اولیه با کشتی گرفتن سپری می شد تا مهارت و آمادگی لازم را در این فن پیدا کنند و در وقت نیاز بکار ببرند . علی ارسلان، دارنده مدال برنز آسیا در 66 کیلوگرم نیز مجوز حضور در این مرحله را بدست آورده است، اما باید دید این کشتیگیر در این وزن روی تشک خواهد رفت یا یک وزن بالاتر؟

باید دید قادریان هم تغییر وزن خواهد داد و به یک وزن بالاتر خواهد رفت یا تصمیم میگیرد در همین وزن ادامه دهد؛ موضوعی که حالت اول آن میتواند درست تر باشد. درباره بودجه و پخش کردن آن به ریز در اسفندماه صحبت میکنم. درباره بودجه و پخش کردن آن به ریز صحبت میکنم. درباره همه اینها صحبت میکنم. حتماً باز هم از او تعریف میکنم. از احمد بذری تشکر میکنم و یک بار نشد او اعتراض کند. وی خاطرنشان کرد: از روز اول که به کشتی آمدم یک حرف زدم و اینکه آمدم آبرویم را بگذارم که کشتی بالا برود.

دیدگاهتان را بنویسید