حجتالاسلام والمسلمین لکزایی: در سیاست و حکومت دنبال پیشرفت و حفظ مردم هستیم

مفهوم سیاست از دیدگاه صاحب نظران علم سیاسیت چندان روشن نیست و همه تعریفهایى که از این واژه شده، نسبی است و هر کدام ناظر به یک یا چند بُعد آن است و همین مسئله مفهوم سیاست را در ردیف مفاهیم پیچیده و دشوار قرار داده است. ۶. چگونه با استفاده از فناوری مشکلات را حل کنیم؟ برای نمونه، دیگر نیاز نیست معلمان با زحمت فراوان به تصحیح هزاران برگهی امتحانی بپردازند، زیرا اکنون با استفاده از نرمافزار جدید آیپد به نام “Markup” امتحانهای دانشآموزان به صورت الکترونیک برگزار میشوند و معلمان میتوانند به راحتی آنها را با کمک آیپد تصحیح کنند. رایانهها دارای نرمافزارهای نوشتاری و لغتنامههایی هستند که اشکالات دستوری دانشآموزان را هنگام یادداشت برداشتن در کلاس به صورت خودکار تصحیح میکنند. همچنین معلمان دانشآموزان را به ایجاد وبلاگهای شخصی ترغیب میکنند؛ دانشآموزان از این طریق میتوانند مهارتهای نوشتاری و درستنویسی خود را بهبود ببخشند. همچنین این جریان آسان اطلاعات سرعت تصمیمگیریها در کسب و کار را بهبود میبخشد. مقصود از طراحی فناوری حل مشکلات انسان بوده است؛ این پدیده باید نیازها و خواستههای انسان را برآورده کند. وی با اشاره به آیین نامه جدید برای حمایت از پارک ها، یادآور شد: این حمایت جدید اعتبارات خوبی برای پارک ها برای توسعه فیزیکی آنها ایجاد می کند.

هر یک از دو نوع تعریف فوق در زمینه خاص خود نقطه نظرهاى گوناگونى ابراز داشتهاند که اکثرا خالى از کمبود، ابهام، ایراد و انتقاد نیستند که ما در اینجا به بعضى از آنها اشاره مىکنیم. وی اقدامهای این دهه را حاصل تفکر مقام معظم رهبری دانست و گفت: ایشان آن زمان گام دوم انقلاب اسلامی را در ذهن داشتند و معتقد بودند اگر قرار است در گام دوم به پیشرفت برسیم، باید زمینه قانونی در دهه چهارم ایجاد بکنیم و امروز نیز اگر به پیشرفتی رسیدیم بهدلیل تفکری بود که در آن زمان مقام معظم رهبری داشتند. علاوه بر اخبار تکنولوژی در این بخش میتوانید با معرفی محصولات جدید، نقد و بررسی ویدیویی و متنی جدیدترین گوشیهای موبایل و محصولات تکنولوژی، مقالات آموزشی در حوزههای متنوع، مقالات و ویدیوهای جذاب در زمینههایی مانند معرفی اپلیکیشن و آموزش عکاسی با موبایل، مقالات تحلیلی در زمینه نجوم و هوا فضا، آموزش نکتهها و ترفندهای جالب در حوزهی فناوری و هزاران مقالهی مفید دیگر در زمینهی علم و دانش همراه باشید. ما در صفحه تکنولوژی و علم دیجیکالا مگ تلاش میکنیم با آشنا کردن مخاطب ایرانی با جدیدترین فناوریهای روز دنیا او را برای برخورد با چالشهای زندگی مدرن در دوران شکوفایی و سلطهی دانش و فناوری بیشتر از پیش آماده کنیم.

به گزارش خبرنگار شانا، محسن خجستهمهر امروز (چهارشنبه، ۱۸ اسفندماه) در آیین گشایش اندیشکده نفت و انرژی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه صنعت نفت در چهار دهه پس از انقلاب سیر تکاملی خود را طی کرده است، اظهار کرد: نفت در همه جای تاریخ منشأ غارت و چپاول بوده، اما در ایران با وجود فراز و فرودهای فراوان پس از پیروزی انقلاب سیر تکاملی خود را طی کرده است. وی در تشریح گامهای مختلف صنعت نفت پس از انقلاب اسلامی گفت: در گام نخست پس از انقلاب اسلامی شرایط آرامی را شاهد نبودیم و اگرچه نیازمند اقدامهای اساسی بودیم، اما شرایط سخت و ناآرام بود و در آن شرایط مدیریت صنعت نفت را در اختیار گرفتیم و آرامآرام شرکتهای دولتی در قالب ساختارهایی با اسامی متفاوت از امروز در کشور شکل گرفت. وی با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب سهم نفت از فناوری صفر بوده است، گفت: هرچند در آن زمان ما تولید و صادرات نفت را داشتیم، اما در کنار آن سهم ما از نفت هزینه و آلودگی بود و این سیاست استعمارگران بود که تولید مواد خام و آلایندگی را به کشورهایی به نام جهان سوم بسپارند و ارزش افزوده سهم خودشان باشد.

ما در اینجا سعی بر آن داشتیم تا بتوانیم تصاویری از استقبالهای بینظیر علاقهمندان به موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذاریم. معاون وزیر نفت ادامه داد: دهه نخست را میتوان دهه استقرار ساختار اداره صنعت نفت دانست، در آن زمان در ادبیات فنی ما موضوعی به اسم ارزش افزوده و فناوری وجود نداشت، البته روش منطقی بود و باید ساختار را استحکام میبخشیدیم. جنایی آن کشور را تشکیل م یدهد. ۱۵. هدایت و حمایتهای قانونی از مراکز و کارگزاران امور چاپ و صنایع وابسته درکشور از قبیل معافیتهای مالیاتی، حقوق گمرکی، سود بازرگانی ، همچنین ایجاد تسهیلات لازم برای توسعه صنعت چاپ و نشر و نظارت بر آن امور. بقای کسب و کارها بر ارتباطات وابسته است؛ شما باید با عرضهکنندهها، شرکای کسب و کاری، و کارمندان ارتباط داشته باشید، بنابراین فناوری کل این فرایند را آسان میکند. امروزه فناوریهایی گوناگون در اختیار داریم که برای حل مشکلات ساده طراحی شدهاند، برای نمونه، شبکههای اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر مشکلات مربوط به ارتباطات و تعاملات اجتماعی را حل کردهاند. در ابتدای کار تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزهی فناوری در دیجیکالا مگ دور هم آمده اند تا بهترین و کاملترین مرجع مقالات و اخبار تکنولوژی را در اختیار کاربران قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید