کشتی فرنگی چیست و قوانین آن کدامند؟

صمیمانه از آنها تشکر میکنم. به گزارش “ورزش سه”، در پی افتخارآفرینی پهلوانان کشتی کشورمان در رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان و کسب مدالهای طلا و نقره در شب گذشته و امشب، رهبر انقلاب اسلامی در پیامی از آنان تشکر کردند. آندیف کشتی گیر سنگین وزن اتحاد جماهیر شوروی بود که از ۷ دوره حضور در مسابقات جهانی و المپیک به ۶ طلا و یک نقره رسید. کسانی که به ورزش کشتی علاقه مند هستند، فکر می کنند این ورزش برخلاف دیگر ورزش های رزمی، احتیاج چندانی به لوازم و تجهیزات ندارد. پای دیگر روی پله قرار دارد. البته شورای فنی به محسن حاجیپور نیز مجوز حضور در مرحله اول انتخابی را در این وزن داده است تا این کشتیگیر کهنهکار نیز بار دیگر شانس خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی بیازماید.

او پس از بازی های المپیک ۱۹۹۲ بازنشسته شد، اما در سال ۱۹۹۶ برای کشتی گرفتن در تیم ازبکستان به المپیک آتلانتا بازگشت اما همان کشتیگیر سابق نبود و سیزدهم شد. باز قلم بر لوح فشانده واین بار مینویسم از بزرگ مردان و پهلوانان شهرمان که در سکوت و شادی و گاه تلخی این روزها در تاریخ به فراموشی سپرده میشوند بزرگانی که نه تنها شهرستان میانه و اذربایجان بلکه جامعه ورزش کشتی کشورمدیون این عزیزان است. پرافتخارترین آزادکار ایرانی عبدالله موحد است که در وزن ۷۰ کیلوگرم توانست در المپیک مکزیکوسیتی مدال طلا را به دست بیاورد و ۵ طلای جهانی را نیز کسب کرد.

تانک روس ها توانست در اسلو به پنجمین طلای جهانی برسد و حالا در جمع بزرگان کشتی آزاد دنیا باشد و جمع مدال های طلای جهانی و المپیک خود را به ۷ طلا برساند. قوانین اولیه در یونان نوشته شد و این بود که هر کسی سه بار به زمین بخورد بازنده میباشد. به این ترتیب هر کسی با هر وزن، سن و یا هر درجه از تجربه میتواند به این ورزش بپردازد. اما نکته جالب توجه این است که عبدالرشید سعدالله اف در رده سنی جوانان کشتی نگرفته است بطوری که در سن 18 سالگی باید اولین سال حضورش در رده جوانان را تجربه می کرد اما در رده سنی بزرگسالان شرکت کرد.

شرکت نکردن عبدالرشید سعدالله اف در رده سنی جوانان به این دلیل بود که مربیان کشور روسیه طی تصمیماتی متوجه شدند که سعدالله اف از استعداد فوق العاده ای برخوردار است و توانایی فنی بالایی دارد، بدین ترتیب تصمیم گرفتند عبدالرشید سعدالله اف را به رده سنی جوانان به مسابقات اعزام نکنند و او را در سن 18 سالگی برای مسابقات بزرگسالان آماده کنند. کودکان تقریبا از سن 2 سالگی می توانند به یادگیری شنا بپردازند. در اوایل و میانه قرن بیستم کشتی بانوان یک شکل قرص و محکم به خود گرفت و تلاش شد تا بعنوان یک پدیده در سرگرمی مطرح شود.

پهلوان مسعود قدیمی به تاریخ تولد 1344 شهرستان میانه میباشد وی کشتی گیر سابق وزن 68 کیلوگرم عضو تیم ملی و قهرمان جوانان جهان بود که از افتخارات وی میتوان به حضور ایشان در المپیک 1988 سئول اشاره کرد که کشتی فرنگی ایران در آن بازیها ضعیف ترین نتایج تاریخ خود را بدست آورده بود به طوری که از 16 مسابقه 2 برد داشت که یکی از آنها توسط پهلوان مسعود قدیمی بود . از معروف ترین کشتی گیر ها در یونان میتوان به کروتون نام برد که در 6 دوره پیاپی قهرمان بازی های المپیک شد.

ایالات متحده آمریکا و ایران همچنان میتوانند میزبان یک دیدار دوگانه بسیار جذاب باشند که به نفع هر دو تیم ملی خواهد بود و برای طرفداران کشتی در سراسر جهان نمایشی هیجان انگیز از این ورزش را فراهم میکند. در ایران قدیم زور آزمایی خیلی رواج داشت و در زندگی ما ایرانی ها بسیار قدیمی به حساب می آید و سپس به یک بازی ملی تبدیل شده است. در بیانیه فدراسیون کشتی امریکا آمده که تقریباً تمامی ویزاها صادر شده و ایران میتواند با یک تیم خوب راهی این کشور شود:«فدراسیون کشتی امریکا از اینکه ایران تصمیم گرفته در مسابقه بالپارک مقابل تیم ما شرکت نکند، بسیار ناامید است.

سراجی روز پنجشنبه اعلام شد سرپرست فدراسیون فوتبال شده است اما به صورت ناگهانی ماجدی جایگزین او شد. رضایی افزود: در همین راستا رقابت های قهرمانی کشور رشته های آلیش و گراپلینگ مردان 21 بهمن و مسابقات بانوان روز 23 بهمن در خانه کشتی تهران انجام می شود. برای انتخاب پهلوان پایتخت رسم براین بودکه پهلوانان را در روز مشخصی مصادف با یک روز از عید یا یک روز تعطیل در میدانی جمع میکردند و کشتی گرفتن و اجرای مراسم را برپا مینمودند و سرآمد پهلوانان را به عنوان «پهلوان پایتخت» معرفی مینمودند. اهمیت صادر نشدن ویزا برای تیم ملی کشتی آزاد ایران از سوی امریکا باعث شد تا پای سخنگوی دولت هم به این ماجرا باز شود.

باور دارم انتخابی خوب و دقیق باعث رونق کشتی می شود اما اینها همه بخواهند مثل قدیم در خرداد انتخابی بگیرند درست نیست. اما اگر این سطح پائین و فساد و مسایل ديگر تابع این امر را در نظر نگیریم ميشد در بین بانوان خوب در آن مسابقه ها کسانی را یافت که در بهترین سبک خود و حرفه ای بوده اند. تدیا شویلی ( شوروی ) از بهترین کشتی گیران جهان در دهه ۱۹۷۰ که در وزن های ۸۲ و ۹۰ کیلوگرم کشتی می گرفت . یکی از بهترین کارهایی که می توان برای کم کردن حالت خجالتی بودن فرزندان شما مناسب باشد ورزش کردن است.

دبیر در مورد اینکه صالحی امیری موفق بوده است یا خیر، گفت: صالحی امیری را موفق میدانم اما هیات اجرایی را نه. با چهره بودن چیزی گیرتان نخواهد آمد اما دستکم تشویق جمعیت حاضر را خواهید داشت. اگرچه بیشتر مطالب موجود رایگان و بدون هزینه هستند ، اما حاوی محتوای ممتازی است که با نرخ پایین در دسترس است. شاید انسان اولین درس راه و روش زورآزمایی کردن و کشتی گرفتن را از حیوانات آموخته است . از مصر و بین النهرین به سمت آسیا، روم و یونان ورزش کشتی راه پیدا کرد و در هر مکان تکامل خاص خود را داشت.

سرگئی در دو المپیک ۱۹۸۰ و ۱۹۸۸ موفق به کسب مدال طلا شد و ۶ طلای جهانی را نیز کسب کرد. رئیس کنونی فدراسیون کشتی بلغارستان در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا صاحب مدال طلا شد و در ۷ دوره مسابقات جهانی نیز به مقام قهرمانی رسید. با این وجود او در ۶ دوره از مسابقات قهرمانی جهان در وزن ۶۸ کیلوگرم مدال طلا به دست آورد. با نزدیک شدن به زمان انتخابات فیفا برای کرسی ریاست این نهاد ورزشی ، نامزدهای تصاحب این کرسی نیز دست به کار شده تا با ارائه وعده های مختلف ، آرا بیشتری را برای خود کسب نمایند.

همه کمک کردند و دست به دست هم دادیم که این اتفاق رخ داد و خداراشکر این زحمات منجر به برد شد. در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد به نظر میرسد با وجود نفرات ریز و درشت رقابت اصلی بین رضا اطری، نادر حاج آقانیا و مهران رضازاده است هرچند نمیتوان کشتیگیرانی مانند فرهاد جلایی، حمید خلیلی و محمد طهماسبی را هم دست کم گرفت. به گزارش ورزش سه از ایسنا، فهرست پرافتخارترین کشتی گیران آزاد جهان با پایان رقابت های جهانی اسلو تا حدودی تغییر کرد، به همین خاطر مروری داریم بر ۱۰ ورزشکار برتری که رشته کشتی آزاد تاکنون به خود دیده است؛ ورزشکارانی که توانستند در مسابقات جهانی و المپیک قهرمانی های زیادی کسب کنند و نام شان را به عنوان اسطوره این ورزش ثبت کنند.

آقای وزیر ورزش در آستانه بازیهای آسیایی، سفر بی حاصل و پرهزینه به چین و دخالت مستقیم در انتخاب سرپرست فدراسیون فوتبال قابل پذیرش نیست. ایران ورزشی – ماجرای سفر تیم ملی کشتی آزاد به امریکا وارد فاز پیچیدهای شده است. در کشتی فرنگی هنگامی که امتیاز فنی یک کشتی گیر در هر زمان یا در مجموع به اختلاف ۸ برسد، کشتی فورا قطع و برنده اعلام خواهد شد. اگر کشتی گیر زمان بازی را، بدون اینکه خونریزی داشته باشد، بگیرد، یک امتیاز را به عنوان جریمه به حریف میدهند. در صورتی که لباس کشتی گیر نو یا تمیز نباشد و وی پیش از ورزش حمام نکرده باشد، یا اینکه یکی از کشتی گیرها به بیماري های پوستی یا قارچ مبتلا باشد، احتمال انتقال بیماري پوستی و قارچ به علت تماس مکرر بین کشتی گیرها افزایش پیدا ميکند .

پس از گذشت زمان کشتی بانوان به دو گروه اساسی تقسیم شد. گیران و پهلوانان معروف آن زمان بودند. قطعاً یکی از بزرگترین کشتی گیران آزاد تمام دوران است. جواب آن روشن است. نکته بعدی هم زمان انتخابات در بهار یا مهر ماه مشخص شود تا طبق آن جلو برویم. با توجه به کتیبه هایی که از دوران قدیم به جا مانده است، کشتی از همان زمان قدیم رواج داشته و بیشتر به دوران مصریان بر میگردد. بطور که در زمان قاجاریه شخصی را برای توسعه این ورزش برگزیدند و در هر شهر، صدها پهلوان کشتی وجود داشت که در روزهای تعطیل در میادین شهر به کشتی گرفتن می پرداختند.

سعدالله اف در سال 2017 در مسابقات قهرمانی جهان سال 2017 در وزن 97 کیلوگرم شرکت کرد و در دور نخست لوئیس میگوئل پرز از دومینیک را مغلوب کرد، در دور دوم متئوسز فیلیچک از کشور لهستان را مغلوب کرد و در دور سوم و چهارم به ترتیب الیزبار اودیکادزه از کشور گرجستان و گئورگی کتویف کشور ارمنستان را مغلوب خود کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد که حریف او در فینال کایل اسنایدر آمریکایی بود. کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف متولد 9 مه 1996 کشتی گیر فوق العاده آزادکار تیم ملی کشور روسیه می باشد.

روایی صوری آن بر اساس نظرات اساتید مدیریت تربیت بدنی و کارشناسان کشتی و همچنین روایی محتوایی روایی سازه آن با انجام معادلات ساختاری مورد تأیید قرار گرفت. او تصریح کرد: جذابترین بخش آموزش و پرورش موضوع ورزش و تربیت بدنی در این حوزه است. کشتی فرنگی در المپیک تنها در بخش مردان برپا ميشود . در این مقاله قصد داریم درباره ورزش کشتی تحقیق نماییم. شما به راحتی می توانید تمامی مشخصات گفته شده را در سایت بخوانید. در این پیام آمده است: این بار اهتزاز پرچم پرافتخار ایران و طنین سرود مقدس کشورمان به واسطه قهرمانی مقتدرانه پهلوانان عزیز در رقابتهای کشتی پهلوانی در بلاروس ،عزت و توانمندی ورزش ایران را به منصه ظهور رساند.

دیدگاهتان را بنویسید