متن عاشقانه❤️کوتاه جدید و جذاب لاکچری برای عشقم و مخاطب خاص • مجله تصویر زندگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در تاریخ پرفراز و نشیب ایران پس از ورود اسلام عزیز مردم ایران با جان و دل اسلام را پذیرفتند گفت: مردم ایران اسلام را پذیرفتند و در عین حال ضمن برخورداری از آموزههای اسلامی با دانش و تجربه و فرهیختگی ایران در قرن چهارم و پنجم به درخشش زبان فارسی دست یافتند و ادبیات فارسی توسط رودکی احیا شد و گسترش یافت و این بازیابی در اشعار فردوسی کاملتر اتفاق افتاد و ایرانیان در عین تدیّن و پایبندی به اسلام و علاقه به اهلبیت (ع) شعر و زبان ادبیات را به فارسی برگزیدند و بزرگان زیادی از قرن 5 و 6 تا امروز درخشیدند.

لذا در این نوشته یک مجموعه کامل از انواع اشعار عاشقانه کوتاه و بلند را با مضامین مختلف برای شما جمع آوری کرده ایم. از لحظه ای که تصمیم گرفتیم اشعار انگیزشی و الهام بخش رو توی کتاب ها جمع آوری کنیم و بعد یک مقاله مفصل برای اون ها بنویسیم دوتا ترس سراغم اومد! قسمت اول این شعر که به فانی بودن غم اشاره میکند انگیزه بخش بوده و شاید بخش دوم آن را که بیانگر کوتاهی عمر و از دست رفتن سریع فرصت هاست؛ می توان به عنوان یک نهیب برداشت کرد تا بیشتر از قبل حواسمان جمع لحظه های زندگی باشد و بدانیم روزی که می گذرد دیگر هرگز تکرار نخواهد شد.

همانطور که مشاهده می کنید در این شعر نیز به گذرا بودن غم و همینطور گذرا بودن فرصت عمر اشاره شده است. بیت بالا از سعدی اشاره به افرادی دارد که بخش عظیمی از روزهای زندگی و عمر خود را بیهوده تلف کرده اند و هیچ کار مفیدی انجام نداده اند. در آن سرزمینِ همچون برزخ در آن کوچه هایی که یادآور غم و درد ما بود، چشمان من و تو جز ستم و بیداد چه چیز را دیده بود؟ برای رسیدن به ایده آل هایی که در نظر داریم باید همواره نگاهی رو به جلو داشت و از هیچ شکستی ناامید نشد.

نظر ما این است كه این بار از زاویه دید خود نوجوان به این موضوع نگاه كنیم. چیزی که انجام می دهید تفاوت ایجاد می کند و شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع تفاوتی می خواهید ایجاد کنید و برای ایجاد تفاوت، یکی از مهم ترین عواملی که دخیل است ، ناامید نشدن در پس هر شکست و زمین خوردن است و یکی از تفاوت های مهم افراد موفق با افراد ناموفق در همین موضوع است که افراد موفق پس از هر شکست از تجربیات و نقاط ضعف خود در جهت رشد و شروعی دوباره استفاده می کنند درحالیکه افراد عادی بجای یافتن ایراد کار و شروع دوباره ، یک گوشه مینشینند و مدام ناله میزنند و گلایه و شکایت می کنند.

شاید شما شرایطتان با دیگران تفاوت دارد. شاید الان گفتی این دوتا ترس که یکی هست. احتمالا تا الان متوجه شدین زبان های زیادی رو مسلط هستم. و اما اولین کار یکی از انگیزشی ترین شعرهای که تا الان شنیدم، تقدیم شما دوستان عزیزم. هنگامی، که یک نفر پای خود را محکم به زمین میکوبد، دیگر دنبالة کار عورا میگیرد و رقص را ادامه میدهد. البته بدون شک وقتی چیزی یا کسی که بسیار مورد علاقه انسان است از دست برود؛ ناراحتی های بی شماری همراه خواهد داشت و حفظ انگیزه و مثبت اندیشی در این لحظات کار دشواری است.

راستی من به زودی در مورد هرشعر توضیحات کوچیکی میدم و سعی میکنم برداشت و حسی که بهم میدن همراه با چند توصیه دوستانه تقدیمتون کنم. در اصل حضور دوستان همراه و دلسوز یکی از موثرترین عوامل در بالا بودن انگیزه افراد است. اما همانطور که جناب سعدی در بیت بالا اشاره کردند حتی اگر سالهای بسیار طولانی را تلف کرده اید و آن طور که باید و شاید برای زندگی خود تلاش نداشتهاید، نگران نباشید. برخی از جملات و اشعار انگیزشی می توانند ما را برای طی کردن مسیری دشوار اما پر از موفقیت آماده کنند.

در این مطلب مجموعه جملات و اشعار زیبا در مورد زندگی و شادی ، گلچینی … تا اون موقع میتونید به صفحه جملات انگیزشی مراجعه کنید و کلی انگیزه اتمی بگیرید. بعد از مدتی که همه چیز به حالت نرمال باز میگردد. سخنرانی یکی از مهم­ترین رویدادهایی است که برای هر شخص وجود دارد. باز این یار قدیمی چه وفایی دارد. مگر دنیا چه کم دارد؟ شعر و ادب فارسی سابقه ای بسیار طولانی و درخشان در جهان دارد و تاثیری بسیار عمیق در ذهن و ضمیر ایرانیان در طول تاریخ بر جای گذاشته است.

دریافت پیامک صبح بخیر از شخصی که دوستش داریم انگیزه ای برای شروع دلنشین برگی … که اگر صبح نباشی… اگر به این نکات توجه کنید، میتوانید متن سخنرانی مناسبی بنویسید و از شوخیهای نابهجا و سخنان بیمورد پرهیز کنید. اگر دیگران راههای زیادی را رفتهاند، نباید تصور کنید شما هم باید دقیقا همان راهها را بروید. تلاش کردن به این معنا نیست که خود را خسته و کوفته کنید و بعد با خیالی آسوده بخوابید و فکر کنید همه چیز درست میشود. چنانکه مریم مقدس در زمان خود سرآمد همه پیامبران زمان وقبل از زمان خود بود چون در این صورت زن هم می تواند به درجات عالی انسانی دست یابد و مقام زهد وعبادت تنها برای مرد نیست .

از نظر جناب سعدی دوست خوب به کسی گفته می شود که نه تنها در لحظه های خوب و خوش شما همراه است، بلکه در لحظات سخت زندگی شما نیز بتواند برای شما ایجاد انگیزه و امید کند و هر زمان که زمین خوردید، دستتان را گرفته و مجدداً به شما کمک کند تا سرپا شوید. مسئول این کانون از پیشکسوتان شعر کازرون استاد دهقانیان فرد هست که با مهربانی و وقارش به رشد و پیشرفت اعضا کمک میکنه. حفظ کردن شعرها اونها رو به ناخوداگاه شما هدایت میکنه و میتونه تاثیر عمیقی روی شما داشته باشِ. به همین دلیل ساز زدن را آموزش دیده بود و ساز مینواخت؛ اسم ساز او رباب بود.

بخش مهمی از اشعار در جوانی و میانسالی از بین رفته ولی همه بینظیر است و میتوان این بینظیری را در یکی از آخرین اشعارشان در اسفند 67 دید که فرمودند غم مخور ایام هجران رو به پایان میرود. چون هر کدام از این قالبهای شعری، منطق و فضای احساسی جداگانهای دارد، در دو بخش اشعار را دسته بندی کردهایم تا خلوت یکدیگر را برهم نزنند! ذهن نوجوانان در حال شكل گیری است و شكل گیری ذهن، زمان مناسبی برای القای راه های بهتر و لذت بخش تر زندگی كردن كردن است. شاید زمان آن کمی به طول بیانجامد ولی یقین داشته باشید که خدا هرگز برای بنده اش کم کاری نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید