سیاست های کلی نظام

به گزارش روز سهشنبه ایرنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین امروز در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید مرکز حراست این وزارتخانه که با حضور مدیران و معاونان ستادی و روسای شرکتها و سازمانهای تابعه برگزار شد، با تقدیر از زحمات فنایی رییس سابق مرکز حراست وزارت ارتباطات، از یوسف امیری رییس جدید مرکز حراست این وزارتخانه به عنوان یکی از مدیران کارآمد، باسابقه و خوشنام و آشنا به حوزه کاری وزارتخانه یاد کرد. 1996) پی بردند که دسترسی آسان و گسترده به دادههای مشترک، باعث میشود سازمانهای مجازی انعطافپذیر باشند. پرداختن به رابطه آرمانگرایی در عرصه داخلی و خارجی خود نیازمند نوشته مستقلی است که از حوصله این نوشته خارج است، اما واقعیت آن است که سایه سنگین نگرش یکجانبه و آرمانگرایانه عرصه سیاسی در طول تاریخ یکصد سال گذشته تأثیر خود را بر حوزه سیاست خارجی نیز حفظ کرده است. ۱۷. حفاظت و نگهداری پروندهها و اطلاعات جمع آوری شده در رابطه با گزینش افراد بصورت محرمانه. دفتر فناوری اطلاعات از سال 1364 با توجه به اهمیت اطلاعات روزآمد در پشتیبانی علمی از محققین كشور ، تلاش به برقراری ارتباط و استفاده از بانكهای اطلاعاتی خارجی نمود و تقریبا تا سال 74 كلیه موسسات و سازمانهایی كه به صورت Online از بانكهای اطلاعاتی خارجی استفاده می كردند مشترك سازمان بودند و از امكانات مخابراتی ، آموزشی و یارانه دولتی آن استفاده می كردند.

این دفتر نقش واحد مركزی و سیاستگزار برای واحدهای مشابه در مراكز سازمان در 9 شهر كشور را به عهده داشت. استفاده از برترین ظرفیتهای علمی در مرکز فناوری اطلاعات، نه تنها موجب عدم وابستگی فنی دانشگاه به شرکتها و ارگانهای بیرونی شده؛ بلکه این بخش را به عنوان پایگاهی جهت مشاوره و راهنمایی دیگر شرکتهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات استان معرفی نموده است. مرکز فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۵ با تنها در اختیار داشتن یک سرور به عنوان سرور اصلی آموزش دانشگاه (سامانه گلستان) و تجهیزات پایه ارتباطی، آغاز به کار نمود. در حال حاضر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه با دارا بودن زیرساختهای سختافزاری و ارتباطی و سرورهای متعدد فیزیکی و مجازی در حوزههای مختلف مدیریتی، اداری، مالی، آموزشی و دانشجویی به ارائه خدمات میپردازد. مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور کانون تفکر در زمینه سیاستپژوهی و سیاستسازی علم، پژوهش و فناوری در سطح ملی. در مذاکرات هسته ای ایران با سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه، و آلمان هرگاه زمینه ای برای توافقی فراهم می شد و انگلیس که معمولاً نقش رابط را داشت، نمی خواست یا نمی توانست با آمریکا هماهنگی لازم را به وجود آورد.

بررسی مشکلات ارجاع داده شده جهت رسیدگی و یا یافتن علت مشکلات. چهار عنصر کلیدی را برای معرفی سیستم مدیریت دانش موفق شناسایی کرد: 1- شروع با گروهی ایثارگر و فداکار که به پروژه اعتقاد دارند و خواهان آن هستند 2- بهکارگیری کارکنان و مدیریت مدیریت دانش از طریق تعلیم و درک مزایای آن برای افراد و سازمان 3- صبور بودن به خاطر آنکه توسعه سیستمهای مدیریت دانش زمانبر است 4- بررسی کارکنان قبل و بعد از اجرای مدیریت دانش به منظور سنجش موفقیت پروژه مدیریت با خط مبنا. اگر بیاییم صرفا به صورت خط کشی شده و اینکه حقوق زن این است و حقوق مردم این است عمل کنیم، این خانواده، خانواده آرامی نیست؛ جامعه ای هم که بخواهد صرفا با حقوق مدنی، نیروی پلیس و اجبار اجتماعی اداره شود، جامعه لذت بخش و آرامی نیست و علت اینکه اسلام به بحث ایثار توجه زیادی کرده، این است که ایثار و فداکاری یک فضای امن تر و آرام تری برای افراد آن جامعه فراهم می کند. با گذشت زمان و با توجه به رشد و ارتقاء دانشگاه، تجهیزات این مرکز افزایش و خدمات و سرویسها و حوزه عملکرد آن گسترش یافت. لازم به ذکر است این مرکز در زمینههای مشاوره، امنیت اطلاعات، تولید نرمافزار، طراحی و پیادهسازی وبسایتهای اینترنتی، فروشگاههای آنلاین، سامانههای آموزشهای الکترونیکی و برگزاری دورههای آموزشی تخصصی آماده همکاری و مشارکت با ارگانها، سازمانها و شرکتهای فعال در این حوزه میباشد.

وی با اشاره به حساسیت کار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: وزارت ارتباطات در دوره جدید نقش پیشران بقیه حوزهها را بر عهده دارد و توقع از این وزارتخانه به نسبت گذشته بسیار بالا رفته است و باید به این حسن اعتماد به بهترین شکل پاسخ داده شود. تجارتهای مختلف وابسته به این صنعت هم سهم قابل توجهی از جذب نیروی کار را در سالهای اخیر به خودشان اختصاص داده اند. پس از ترخیص بیمار فناوری اطلاعات به کمک بیمار آمده و وی را در ادامه روند درمان یاری می رساند و برای کسانی که دچار محدودیت های ناشی از یک بیماری شده اند مانند یک دستیار عمل می نماید و باعث کاهش محدودیت های وی می گردد. نگرش این موسسه به فناوری اطلاعات به عنوان یک ابزار مفید و کارآمد جهت استفاده در طول دوره سلامت (پیشگیری، غربالگری، تشخیص، درمان و نوانمند سازی ) افراد می باشد. وی افزود: پس دین همانطور که به ما می گوید باید مسائل دنیوی را داشته باشید بر نجات اخروی نیز تاکید دارد. در این زمینه، مشکل آن است که سازمانها به طور یکجانبه و بدون در نظر گرفتن تمامی ابعاد و زمینههای مربوط، در فناوری اطلاعات (IT) سرمایهگذاری میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید