روز زن بر چنین همکاری مبارک

ز جمع باید او مرا، جدا کند، نمی کند! ارغوان شاخه همخون جدا مانده من… مرا خواب کن زیر یک شاخه دور از شب اصطکاک فلزات. باور کن عشق برای زن همان اکسیر جوانیست. در این بخش جدیدترین اشعار عاشقانه و زیبای احساسی غمگین و سرشار از غم را برای یار و عشق را گرد آوری کرده ایم و امیدواریم با خواندن این اشعار غمگین و سوزناک احساس خوبی پیدا کنید. در این کتاب مولانا سعی کرده است بخشهای اجتماعی و رفتار انسان در زندگی را آشکار کند و با اشعار خود، پندهای مهمی را به انسانهای دیگر بیاموزد. مگر کمی به حالم اعتنا کند ، نمی کند!

به جز من هر که هست را، رها کند، نمی کند! افق تازهای که او گشود و ترکیبسازیهای تازهای که انجامداد مسیر نویی برای شعر انقلاب بازکرد. خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، گفت: انقلاب اسلامی، انقلابی در حوزه ادبیات، شعر و دیگر شاخههای هنری بود و آن پیام هنرمندانه حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: «خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهههاى عشق و شهادت و شرف و عزت، سرمایه زوالناپذیر آنگونه هنرى است که باید، به تناسب عظمت و زیبایى انقلاب اسلامى، همیشه مشام جان زیباپسندِ طالبانِ جمال حق را معطر کند.» در ادامه ایشان میفرمایند: «تنها هنرى مورد قبول قرآن است که راه ستیز با جهانخواران و در راس آن آمریکای جنایتکار را به ما میآموزد».

تلاشی در این مقاله شده است تا بدون اغراق وبدون افراط وتفریط جایگاه زن در اندیشه وشعر مولانا مورد بررسی قرار گیرد . سعدی در این ابیات متذکر می شود که آدمی نباید به آسانی به دل بستن محض روی آورد و در بند غم جانگداز آن اسیر بماند. عشق لطیف ترین و زیباترین اتفاقی است که هیچگاه مجدد تکرار نمی شود و اتفاق نمی افتد. همانطور که در ضمن بحث درباره اشعار دیدیم، نگاه سهراب به زن هیچگاه یکسویه و تک بعدی نیست. کمتر کسی است که نام مولانا را نشناسد.

جالب است که در هر یک از این دیدگاه ها قصد مولانا هرگز نه تهمت ونه تکریم زیادی از مقام زن است . همانطور که از مفهوم اشعار بالا که در نگارۀ میر علی خوشنویسی شده اند مشخص است، این اشعار زیبا و پر معنی، دارای مضامین اخلاقی هستند که انسانها را از خودپرستی و کبر و غروی نهی می کند و توصیه می کند تا عزت خود را نگه دارند و در زندگی به گونه ای عمل کنند که هیچ کس از آنها آزاری نبیند.

اگر از علاقمندان به شعر و شاعری هستید و از خواندن کتابهای شعر لذت میبرید توصیه میکنم به آسانی از فروشگاه کتاب گاج مارکت خرید خود را انجام دهید. مجموعه اشعار او در لیست پرفروشترین کتابهای جهان قرار میگیرد. برخی از خوانندگان که بهدنبال اشعار عاشقانه برای همسر، برای مادر یا برای دوست خود هستند نیز میتوانند با رفتن به فیدیبو، به لیست بالا و بلندی از اشعار عاشقانه دسترسی پیدا کنند. هر پارسی سخن میتواند به راحتی متوجه شود که منظور مولانا از این سرودن این اشعار زیبا با آب و تاب فراوان و سرودههای مختلف چیست. در ادامه چندین پیام تبریک روز زن به همکاران خانم تقدیم شما می گردد.

برای پیدا کردن متن تبریک روز زن به همکار خانم حتما از مجموعه ۲۵ جمله زیبا درباره زنان از زبان افراد معروف دیدن فرمایید. در کل جهان یک روز در سال را به عنوان روز زن و روز مادر انتخاب کرده اند و این روز مقدس را هر سال برای زنان و مادران کل جهان جشن می گیرند. فروغ شاعری است که زنانه عشق ورزیده، عاشقی کرده است و معشوق بوده است. در قسمتی که برای طریق روحانی دنیا به ما می گوید: چه کار کنیم تا گرفتار غبار عادت نشویم و درگیر گذشته و آینده نگردیم. وقتی در تیم هستید، همه می دانیم که کار با کمال انجام خواهد شد زیرا شما یک کمال گرای چشمگیر هستید.

زنان ثابت کرده اند که یک زن شجاع و با اعتماد به نفس بسیار قدرتمندتر از یک زن مسلح است. امّا روحیه حساس و سراسر از نوجویی و تحرک وی کار دولتی را بیش از 2 سال تحمّل نکرد و این مسافر غریب از شغل خود استعفا کرده و در دانشکده هنرهای زیبا مشغول به تحصیل شد. به هر حال شاعر عروج خود تا چند متری ملکوت را با زن آغاز کرده و با زن ختم می کند: زنی که در آغاز با بدنی از همیشه دم درگاه بوده است و در انتها با بدنی از همیشه های جراحت ایستاده است.

افتخار زنان همین بس که روز میلاد برترین گوهر خلقت، بانوی بهشت، فاطمه زهرا(س) روز زن نامیده شده است. زنان می توانند شادی و حس زیبای زندگی را در اطراف خود شکوفا کنند روز زن بر شما بانوی محترم مبارک. از زندگی گمشده ای پر بود. مولانا در دوران زندگی خود «جلال الدین»، «خداوندگار» و«مولانا خداوندگا» لقب گرفته بود. فروغ الزمان فرخزاد مشهور به فروغ فرخزاد، در سال ۱۳۱۳ در تهران متولد شد.

در ایران ولادت حضرت زهرا (س) را به عنوان روز زن در نظر گرفته اند. همه ما به نوعی پشت کنکوری هستیم و باید برای قبول شدن تلاش کنیم، به نظر من همه انسانها درگیر کنکور سرنوشت هستند! بلکه باید به نتیجه برسید. بلکه باید بهترین و هوشمندانه ترین راه ها را انتخاب کنید. ایمانم از دعای توست و خدایم را از زبان تو شناختهام، پرستش را تو به من آموختهاي. مادر بودن سخت ترین و پرمشقت ترین کار دنیا است که تا آخر عمر هم بازنشستگی ندارد و تنها حقوقی که بابت آن طلب میکند اندکی عشق است، مادرم تورا عاشقانه دوست دارم و با تمام وجودم به تو عشق میورزم روزت خجسته باد.

به عبارت دیگر سبک هندی، شعر را به علت غایی شعر بودن اهمیت می داد و در این راه معشوق نیز وسیله ای بود برای نوآوری در لفظ و به هیچ عنوان در پی آن نبودند که شعر را برای معشوق بپردازند. انگشت نمای خلق بودن تا چند؟ وقتی که مسافر از راه می رسد شروع می کند به بیان تنهایی و دل گرفتگی خود و اینکه هیچ چیز نمی تواند این اندوه بی پایان او را کاهش دهد و اعتقاد دارد که غم موزون تا ابد شنیده خواهد شد. شدی یار و عشق بی پایان من!

و کنار تو مگر نقطه ی پایان دارم ؟ من انتظار دارم او وفا کند، نمی کند! باز می کند . برای تقدیر و تشکر از مادران و زنان خود هر کاری انجام دهیم باز هم کم است. با آرزوی موفقیت در هر کاری که انجام می دهید… شعر کوتاه از گذشته تا امروز همواره، همراه شعر و ادبیات فارسی بوده که عواطف و احساسات، اندیشههای اجتماعی و سیاسی را منعکس میسازد. اما مادران و زنان سرزمینم آن قدر مهربان و از خود گذشته هستند که با یک متن و جمله زیبا برای تبریک گفتن بسیار شاد و خوشحال می شوند.

صدای فاصله هایی که مثل نقره تمیزند. شعر روز زن / وای اگر کادو نباشد باب طبع ، میشود مثل جهنم روز زن ! او از مهمترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته میشود. تبریک روز زن به وسیله متن ادبی، مسیج، پیام، اس ام اس، شعر و عکس در ۳ بهمن ماه برابر با ۲۰ جمادی الثانی همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر ارسال میشود. ولادت حضرت زهرا و روز زن بر شما مبارک.

روز زن بر شما همکار گرامی مبارک. زن نماد فروتنی، تواضع، رحمت و تسکین برای تمام بشریت می باشد روز زن بر تمام زنان سرزمینم مبارک باد. مولانا این تیر را همچون تیر هوای نفس می داند که جولان دهنده تمام ماجراهای نفسانی وتمام انحرافات بشری از آن سرچشمه می گیرد . این تکرار پنجره و عشق، پنجره و زن، در هشت کتاب چند بار دیگر نیز تکرار شده که ذکر خواهیم کرد. تا گوشهی لبهای تو این دانه بماند! و بیا تا جایی، که پر ماه به انگشت تو هشدار دهد / و زمان روی کلوخی بنشیند با تو / و مزامیر شب اندام ترا، مثل یک قطعه آواز به خود / جذب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید