رسوبات دریاچه را Limnic Sediment میگویند

از آنجایی که این دریاچه در دامنه کوه خشچال قرار دارد، میتوانید از آب و هوای مطبوع، طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبای این منطقه لذت ببرید. رئیس جمهور در ادامه بازدیدهای سرزده خود در سفر استانی به مازندران، از ساحل خزرآباد بازدید کرد و در جریان آزادسازی سواحل به ویژه در این ساحل قرار گرفت. رئیس جمهور با بیان اینکه تکمیل این نیروگاه از مطالبات به حق مردم استان مازندران است، اظهار داشت: قطعا تا پایان سال نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار و برای تامین اعتبار این پروژه فکری شود. زمانی که نسج بین پایه و پیوندک ایجاد شد، یک طبقه از سلول های تولید کننده شکل گرفته و این طبقه به تشکیل آوندهای چوبی منتهی می شود. برای پیوندهای جوانه زمانی بین اواخر خرداد تا اواخر تابستان را انتخاب می کنند. پیوندک(قسمتی که برای پیوند مورد انتخاب واقع می شود) و پایه(گیاهی که بر روی آن پیوند واقع می شود) باید اتصال خوبی با یکدیگر برقرار کنند.

به همین خاطر باید دو قسمت تولید کننده(پایه و پیوندک) از دو درخت متفاوت انتخاب کنید. بسیاری از اوقات که هوا آرام است و باد نمیوزد، لایهای از جلبکهای سبز سطح آب را میپوشاند. برای مثال دریاچه بایکال در سیبری در دوران سوم بوجود آمده و تا به امروز نیز باقی مانده است. عمل پیوند زنی درخت در زمان امپراطوری روم نیز انجام می گرفته است. گیاهان انتقال یافته با روش پیوند زنی افزایش می یافتند. این موضوع برای پیوند زدن درختان اهمیت دارد و میزان عمر پیوند را افزایش می دهد. روی دمبرگ، رگبرگ و جوانه ها آسیب دیده، این نقطه ها کوچک، قهوه ای روشن و دایره شکل اند. این درخت تک لپه ای بوده و ساختمان ثانوی و طبقه تولید کننده در آن وجود ندارد. برای این مثال می توان درخت خرما را یادآوری کرد. به عنوان مثال درخت گیلاس و آلبالو شرایط پیوندی خوبی با یکدیگر دارند. این پایه ها شرایط رسیدن به گیاهان کوتاه قد و قوی را فراهم می کند.

رسوبات دریاچهای دارای منشاهای مختلفی میباشند ولی بطور کلی میتوان این رسوبات را به 3 دسته آواری ، شیمیایی ، و بیولوژیکی تقسیم کرد. تمام افقهای بالای مواد مادری بطور جمعی Solum نامیده میشوند. در علم باغبانی به قسمتی که نمو گیاه را در بر می گیرد، فروزیست یا پایه می گویند و قسمت هایی که نواحی هوایی گیاه پیوند داده شده را شکل می دهد، فرازیست یا پیوندک نامیده می شود. علی اکبر کاظمینی افزود: باید ادارات مربوطه همکاری کرده و طرح و پروژه ارائه دهند و اعلام کنند در حوزه تالاب پریشان برای اجرای طرح کاهش مصرف آب این مقدار هزینه نیاز است که این پول در بودجه لحاظ شود و سالیانه به ادارات تعلق گیرد، سازمانهایی مانند اداره تعاون روستایی و اداره کار میتوانند در احیای تالاب پریشان نقش پررنگی داشته باشند اداره کار باید برای مردم بومی این منطقه که حاضرند برای کمک به احیای تالاب از کشاورزی دست بکشند، معیشتی جایگزین کند، همکاری صحیح ادارات و جامعه محلی باعث کاهش کشاورزی، تعداد چاهها و افزایش آب در حوزه تالاب پریشان خواهد شد.

ایجاد خاکی با ساختار خوب به کندی بسیار صورت می گیرد، ولی برعکس، به هم خوردن و خراب شدن ساختار یک خاک ، به علت عدم دقت لازم در حفاظت خاک، ممکن است بسیار سریع رخ دهد. در این پیوند محصول دهی سریع تر از قبل آغاز می شود. برخلاف آنچه همه تصور میکنند که این دریاچه مصنوعی و ساخته دست مهندسان است، قبلاً در این بخش، اراضی بسیار گودی وجود داشت که شاخهای از رودخانه کن جدا شده و به رودخانه لتمال کن که در مرز منطقه ۵ و ۲۲ قرار داشت، ریخته میشد، اما این رود همیشه جریان نداشت و در بهار، که رودخانه پر آب بود، شاخهای ایجاد میکرد و در زمینهای کشاورزی روان بود. وی با اشاره به ادامه بارشها در شمال غرب کشور گفت: از یکشنبه(۲۲ اسفندماه) شدت و گستره بارشها کاسته میشود و روز دوشنبه(۲۳ اسفندماه) بارشها در غرب، سواحل خزر ، اردبیل و قسمتهای شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به صورت پراکنده در استانهای خراسان رضوی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و شمال فارس پیشبینی میشود. جریانهای اقیانوس : بسیار مهم می باشند زیرا تغییرات قابل توجهی در توزیع حرارت و شوری آب می دهند ، مثلا” جریان گلف استریم که از جریانات گرم و منظم وافقی است و از خلیج مکزیک به شمال آمده و به اروپای شمالی نفوذ میکند، باعث می شود که درجه حرارت متوسط هوا در ماه ژانویه در اسکاندیناوی ۱۵ـ ۲۰ ، در انگلستان ۱۱ـ ۱۸ ، در شمال غربی فرانسه ۱۰ و در شمال روسیه ۱۲ ـ ۱۳ درجه بالاتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید