حجتالاسلام والمسلمین لکزایی: در سیاست و حکومت دنبال پیشرفت و حفظ مردم هستیم

تقصیر رهبر و سیاست داخلی پایان جنگ» – موانع داخلی را برجسته میکنند که پایان دادن به جنگ را دشوار میکند. انتظار میرود استفاده از فناوری بدون تماس افزایش یابد زیرا میتواند میزان انتقال را کاهش دهد. همانطور که جرویس یک بار نوشت: «از آنجایی که حاکم سیاست خود را ضروری میداند، احتمالاً معتقد است که این سیاست میتواند موفق از آب درآید، حتی اگر چنین نتیجه گیری مستلزم تحریف اطلاعات در مورد آنچه دیگران انجام خواهند داد، باشد». 40- توجه به ارزش اقتصادی، امنیتی، سیاسی و زیستمحیطی آب در استحصال، عرضه، نگهداری و مصرف آن. استفاده از خدمات بدون تماس، رویههای پیشگیری از بیماریهای عفونی را بهبود میبخشد و در بحبوحه همهگیری بیماری کووید- ۱۹ توجه زیادی را به خود جلب کرد. یعنی وحی میخواهد چیزی را به شما بیاموزد که اگر این وحی نبود نمیتوانستید بیاموزید. گاهی اوقات این نوع قمار نتیجه می دهد (مثلا بشار اسد)، گاهی اوقات نتیجه نمی دهد (مثلاً آدولف هیتلر، معمر قذافی)، اما تشدید درگیری ها به امید معجزه، میتواند پایان دادن به جنگ را حتی سختتر از آن چیزی کند که ممکن است.

رهبران دموکراتی که مسئولیت افتضاحهای سیاست خارجی را بر عهده دارند، میتوانند در انتخابات بعدی از سمت خود برکنار شوند، اما به ندرت به دلیل اشتباهات یا جنایات خود به زندان یا بدتر از آن محکوم میشوند. اما در مناسبات میان این دولت ملت ها در پهنه ی بین الدولی چه اتفاقی رخ داد؟ منافع بصورت اجتماعی برساخته می شود و منافع هر کشور وابسته به هویت آن است؛ ما نمی­دانیم منافع مان چیست تا ندانیم چه کسی هستیم.ارزشها و هنجارها به هویت ها در قلمرو سیاست داخلی و بین المللی شکل می دهد. اما راندن رهبر مستبد یک کشور مجهز به سلاح هستهای به یک گوشه، صرف نظر از اینکه اقدامات قبلی او چقدر شنیع بوده، بسیار خطرناک خواهد بود. او ممکن است از سرعت و دامنه فشار اقتصادی متعجب و ناراحت شده باشد، اما هیچ کس نباید انتظار داشته باشد مسکو به این زودی مسیر خود را تغییر دهد. من نمیدانم که آیا ترجمه روسی از آن در مسکو موجود است یا خیر. 18- زنده و نمایان نگاهداشتن اندیشة دینی و سیاسی حضرت امام خمینی(ره) در همة سیاستگذاریها و برنامهریزیها و برجسته کردن نقش آن بهعنوان یک معیار اساسی. مبانی هویت ملی ایران لایه ای است و مرکب از سه لایه ( ایران گرایی، اسلام گرایی با تاکید بر تشیع و تجدد گرایی است) و در هر مقطع زمانی و با توجه به فرهنگ و هویت نخبگان حاکم، لایه های خاصی از هویت برجسته و مورد تاکید قرار گرفته­اند.

33- توجه جدی در تخصیص منابع، به وظایف مربوط به اعمال حاکمیت دولت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پس از حمله روسیه به اوکراین، آمریکا تحریمهایی بر صادرات فناوریها به روسیه وضع کرد، بنابراین کشورها برای همکاری با روسیه باید اجازه معافیت دریافت کنند. علاوه بر این، از آنجایی که انسانها بدهبستان عموما حس خوشایندی به انسانها نمیدهد، یک گرایش قوی وجود دارد که جنگ را به مثابه امری امکانپذیر بداند که باید در مورد آن تصمیم گرفت. بنابر آنچه بیان شد حاکم یا قاضی باید منصوب و یا مأذون از جانب خدای متعال باشد. تقریباً درست است که بگوییم دولتها جنگ را شروع نمیکنند مگر اینکه متقاعد شوند که میتوانند به سرعت و با هزینه نسبتاً کم به اهداف خود برسند -هیچ کس جنگی را آغاز نمیکند که از پیش اعتقاد داشته باشد طولانی، خونین، پرهزینه و احتمالاً به شکست ختم خواهد شد. در فضای آنارشیک دنیا، دولتها میتوانند به یکدیگر تعهدهایی بدهند، اما نمیتوانند مطمئن باشند که این تعهدات عملی خواهند شد.

اما یک مشکل دیگر وجود دارد: خودکامگانی که با شکست و تغییر رژیم مواجه هستند ممکن است وسوسه شوند که «قمار برای رستاخیز» را انجام دهند. معاهدات مهم هستند، اما در نهایت فقط تکههای کاغذ هستند. انتظار میرود که بازار سیستمهای ضدعفونی یووی در سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ بتواند میزان ۱۱ درصد نرخ میانگین رشد مرکب را ثبت کند. شما میتوانید اطلاعات مکان جغرافیایی خود را هنگام عکس گرفتن ثبت کنید. با این حال، با ظهور بیماریهای عفونی مختلف، فرودگاههای بیشتری یک سیستم شناسایی جایگزین را انتخاب میکنند که امکان شناسایی بدون تماس را فراهم میکند. از سوی دیگر، تجربه نشان میدهد که تحریمهای اقتصادی به ندرت کشورها را مجبور به تغییر سریع مسیر میکند. با افزایش سفرهای بدون تماس، فناوری تشخیص چهره بیومتریک نقش مهمی در تایید هویت و رزرو افراد ایفا میکند. در منطق تکوین گرایی هویت امری از پیش داده شده نیست بلکه از آن حیث که امری تاریخی است، حاصل شرکت یک موجودیت آگاه در مفاهیم بنیاد ذهنیتی مورد قبول یک جامعه است هویت از این حیث که خود امری تکوین یافته است، به منابع و ریشه های خود ارجاع می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید