تأثیر ارتباطات سیاسی بر سیاست های تأمین مالی

حقوق و سیاست در قرآن، ص۲۲۷. وی تحول فناوری در صنعت نفت را از مهمترین اتفاقهای تحولی در دهه چهارم تکامل صنعت نفت دانست و گفت: مقام معظم رهبری همواره تأکید دارند که علم و دانش اقتدار میآورد و در دیداری که با ایشان داشتیم صنعت نفت را دارای چهار ویژگی دانستند. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران چهار ویژگی صنعت نفت از نگاه مقام معظم رهبری را برشمرد و تصریح کرد: از دید ایشان صنعت نفت تولیدی است، اقتصادی است، علمی است و چهارم جهادی است، بدان معنا که چنانچه بخواهیم روندی مطلوب در تولید داشته باشیم اقتصاد را باید در نفت لحاظ کنیم و برای مدیریت علمی صنعت نفت باید عافیت و آرامش را کنار بگذاریم و متفاوت و جهادی عمل کنیم. عرب شناسان بریتانیایی تصویر رمانتیک لورنس عربستان را در خصوص چادرنشینان شریف عرب به ارث بردهاند، همانطور که بسیاری از انگلیسیها عشق فراوانی به هندوستان دارند. متأسفانه، به نظر می رسد که امروز با هر نوع حل و فصل مذاکره فاصله داریم. امروزه فناوریهایی گوناگون در اختیار داریم که برای حل مشکلات ساده طراحی شدهاند، برای نمونه، شبکههای اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر مشکلات مربوط به ارتباطات و تعاملات اجتماعی را حل کردهاند.

موضوعات خیلی مهمی در صنعت نفت داریم که به این کرسیها نیاز دارند. نظامهای اطلاعرسانی پزشکی نیز توانسته اند زمان انتظار و مراجعات بیماران را در بیمارستانها کاهش دهند و این امر به منزله افزایش تعداد پزشکان و تختهای بیمارستانی است. ایتالیا در سال 1366 بیش از سایر کشورها صبر کرد تا ناوهایش را در حمایت از سیاست خارجی آمریکا در خلیجفارس به این منطقه اعزام کند. ۲۲. حمایت از رسانه­ها، فعالیت­ها و آثار، محصولات و خدمات فرهنگی، هنری و رسانه­ای دیجیتال، کاربری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات در پدیدآوردن، انتشار، تکثیر، عرضه و اجرای آثار فرهنگی، هنری، مطبوعاتی و رسانه­ای و ابزارها، خدمات و مراکز مرتبط. به این ترتیب، برغم گرایش شاه به سوی غرب، غربیها از بلندپروازیها و قدرت روز افزون او بیزار بودند. در حال حاضر شبکه ارتباطی دانشگاه در پردیس اصلی دانشگاه و مجموعه خوابگاهها از طریق زیرساخت مبتنی بر فیبر نوری و ارتباطات رادیویی توسط این مرکز راهاندازی و نگهداری میگردد و اتصال به شبکه اینترنت نیز از طریق دو سرویسدهنده مجزا و خطوط ارتباطی چندگانه به منظور ارابه خدمتی پایدار فراهم است. لازم است قوای کشور بیدرنگ و با زمانبندی مشخص، اقدام به اجرای آن کنند و با تهیه قوانین و مقررات لازم و تدوین نقشه راه برای عرصههای مختلف، زمینه و فرصت مناسب برای نقشآفرینی مردم و همه فعالان اقتصادی را در این جهاد مقدس فراهم آورند تا به فضل الهی حماسه اقتصادی ملت بزرگ ایران نیز همچون حماسه سیاسی در برابر چشم جهانیان رخ نماید.

خجستهمهر ضمن تأکید بر اینکه باید برای احیای چاههای کمبازده و متوقف تلاش کنیم و برای این هدف از فناوری بهره ببریم، گفت: در شرایط مناسب و مدیریت مخزنی مناسب با بهرهگیری از شرکتهای خدمات چاه در کنار شرکتهای فناور و دانشمحور در این مسیر گام برداریم و باید زمینه مناسبی برای فعالیت و درخشش شرکتهای فناور ایجاد کنیم. «موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران» از هممیهنان عزیز دعوت میکند تا ضمن بازدید از بخشهای متنوع و تعاملی این موزه، خاطرهای به یادماندنی برای خود رقم بزنند. وی ضمن بیان این عقیده که در کشور ما عدالت جنسیتی از سطح پایینی برخوردار است، ادامه داد: اینکه تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی کمتر از ۲۰ نفر است، در حالیکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل میدهند، نشاندهنده این است که در جهت ایجاد عدالت جنسیتی موفق نبودهایم. البته اینگونه نیست و اینگونه هدفمندی از لحاظ شرعی نیز اشتباه است. خجستهمهر با بیان اینکه باید در مدیریت صنعت نفت چند موضوع مورد توجه باشد گفت: خبرگی نخستین موضوع است که در مدیریت صنعت نفت باید لحاظ شود.

وی تغییر نقش دانشگاهها را اقدام درستی ندانست و گفت: نقش دانشگاهها نباید عوض شود؛ دانشگاه نباید بنگاه تجاری شود زیرا چنین دانشگاهی نمیتواند کانون تفکر باشد، نمیتواند علم تولید کند، دانشگاه باید قدرتمند باشد، اندیشکدههای انرژی را باید پشتیبان اصلی صنعت نفت قلمداد کنیم. وی با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب سهم نفت از فناوری صفر بوده است، گفت: هرچند در آن زمان ما تولید و صادرات نفت را داشتیم، اما در کنار آن سهم ما از نفت هزینه و آلودگی بود و این سیاست استعمارگران بود که تولید مواد خام و آلایندگی را به کشورهایی به نام جهان سوم بسپارند و ارزش افزوده سهم خودشان باشد. احراز هویت یکپارچه، پست الکترونیکی، ذخیرهسازی ابری، اتصال امن از راه دور به شبکه دانشگاه، میزبانی وب و ارایه سرویس پردازش سریع از طریق ابرکامپیوتر (شامل کلاستری از پردازندههای CPU و GPU) از جمله خدمات زیرساختی ارایه شده توسط این مرکز است. هدف این تحقیق طراحی مدل قابلیتهای فناوری اطلاعات در سازمانهای دولتی است.

دیدگاهتان را بنویسید