بهترین و زیباترین شعرهای عاشقانه کوتاه

برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد. تعداد شعرها دستکم بین ۴۰ تا ۵۰ قطعه بوده، یا تعداد صفحههای مجموعه شعرها بین ۸۰ تا ۱۰۰ صفحه باشد. مجموعه شعرها باید به زبان فارسی باشد. چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد. شرکت علاقهمندانی که قبلاً کتابی غیر از «مجموعه شعر» منتشر کردهاند یا در دست انتشار دارند، در این بخش منعی ندارد. مگر این منجی دلسوز ، طرفدار ندارد ، که غریب است؟ دل من تاب ندارد، همه گویند به انگشت اشاره، مگر این عاشق دلسوخته ارباب ندارد؟ مقام رفیع و شامخ حضرت فاطمه (س) یادآور جایگاه مرتبه والای زن و مادر در فرهنگ اسلامی است و مادران امروز، سرمایه های ارزشمند انسانی را در کانون پر مهر خانواده به بالندگی و شکوفایی می رسانند؛ بی شک افق های روشن آینده این مرز و بوم مرهون از خود گذشتگی و تبلور اندیشه، فرهنگ و دانش زنان این سرزمین است.

شعر انگلیسی کوتاه و بلند را که در ادامه می خوانید به همراه ترجمه فارسی آماده شده است و می توانید به عنوان استوری، کپشن، استاتوس و … شعر دوازده هجایی مانی شاید از کتاب شاپورگان وی باشد، زیرا «مانی»؛ کتب خود را به خط و زبان «سریانی» نوشته، جز شاپورگان که به فارسی تدوین شده است. روشن است، که در این بیت مولانا چه میگوید و به چه اشاره دارد.

کانون ادبی آدینه توی کتابخونه عمومی این شهرستان با مسئولیت ابراهیم خسروی عزیز، جلسات باصفا و قشنگی داره که همه سن و همه قشری در عین صمیمیت توش حضور دارن. اشعار مولانا شامل تک بیتی هایی در زمینههای فراق و جدایی و عشق به خالق دنیا و مخلوق نیز میشود. گنجشک هایی که هر روز از پشت شیشه … خواندن متن روز پدر فوت شده یا شعر مادر فوت شده پس از آسمانی شدنشان جز حسرت و افسوس سودی نخواهد داشت. یکی از ویژگیها و خصوصیتهای شعر او، اندیشة او، پندار و گفتار و رفتار او این، البتّه، بدون تردید تعلقیت به همه انسانهاست، ناوابسته از سنّ و سال و ناوابسته از ادیان و مذاهب دینی.

به بزرگیـــــت قســـم … به حدّی که توجّه به رباعیّات خیّام تحت الشّعاع قرار می گیرد. در ادامه معنی شعر آفتاب حسن را به همراه آرایه های ادبی و معنی کلمات هر بیت می خوانید. و به گمانمان ست که منتظریم! ستاره | سرویس محتوای کمک درسی – شعر آفتاب حسن یک غزل از مولوی است که در دیوان غزلیات شمس آمده است. با همه انرژش و تلاششون سعی میکنن بهتر و بهتر شعر بگن و جلساتشون رو بهتر و بهتر کنن. هرچند جلساتشون رو ندیدم اما اونجوری که متوجه شدم مثل همون کانون پریشان شاعران خوبی داره. گلچینی از اشعاری که شاعران کهن و معاصر فارسی زبان درباره برادر و سوگ برادر سرودهاند را در ستاره بخوانید.

جالب است بدانید از مولانا حدود هفتاد هزار بیت شعر به زبان فارسی به جای مانده است. مضمون جسم و جان در شعر بیدل، با تأسی از شعرای دیگر سبک هندی، در دو صورت متضاد از هم(مثبت و منفی) به کار رفته است. بیدل را از نظر نازکاندیشی و پرکاری باید نماینده تمامعیار سبک هندی بهشمار آوریم زیرا تمام خصایص شعری گویندگان عهد صفوی را بهگونهای روشنتر و مشخصتر میتوان در آثار او جستوجو کرد. نگارنده به دلیل دوری از اطاله ی کلام، تنها به ذکر مواردی می پردازد که شاعر همنوا با شعرای هم سبک خویش نظیر صائب، از زاویه های دید متنوعی به عناصر و پدیده های شعری و ادبی محیط اطراف و طبیعت پیرامون خود و شخصیت های: اساطیری و داستانی و مذهبی و قرآنیِ اشعار خود نگریسته و به هنجار گریزی معنایی(مخالف خوانی) پرداخته و در خلاف آمدِ عادت کام جسته است.

والبته می تواندهشداری برای جامعه ولنگار امروزی هم باشد که رفتار واخلاق جنسی مشخصی ندارند .و اینگونه می شود که بسیاری از طلاقها بر سر هیچ است . مرز فاصل مرگ است و زندگى. گاهی شعر مدتی پس از مرگ پدر و با رعایت قواعد شعری سروده میشود؛ همانند شعر زیبای بانو پروین اعتصامی در سوگ پدر که از زیباترین نمونه اشعار در این زمینه است. گاهی این غم بلافاصله پس از مرگ پدر ایجاد شده و جانکاه است؛ شعر به صورت ناگهانی و احساسی خلق میشود. مشاهده میکنیم که نه واقعاً در زبان نوشتار کهن آنها را میتوان دید و نه در زبان نوشتار امروز به آسانی پیدا میشود.

بیتو، بنبستی میشوم در هزار توی رنجهای خویش. بیتو، شکوه جهان، ویرانهای است مسکوت و بیهیاهو. برای هر آنچه که دور است. خوب و بد هر واقعه، از ماست که برماست! همه سلیقه و طرز تفکری توی این کانون هستن و میشه شعرهای خوب و قوی و بحثای جدی رو توی جلسات این کانون شنید. خوب گوهر آینه رنگ نقره یا جیوه ایست که روی دیگرش به آن اندوده است و با شکستن آینه پوسته های آن بیرون می زند و راز آینگی آینه آشکار می شود . اما حق را به او می دهد .

و یا آب و نانش به اندازه نیست؟ زندگی را به فصول سال تشبیه می کنم و هیچ فصلی همیشگی نیست. مگر یک وجب جا برای تو نیست؟ مگر شاخ یا دم در آورده ای؟ روح شهوت. در آن نموده. مرامنامه دریا را روح وسیعت به تحریر میآید؛ آن هنگام که ابرهای دلتنگی، پنجرههای خانه را باران میپاشند. کتاب در سال ۱۳۹۹ منتشر و در شناسنامه آن درج شده باشد. او وزن و قافیه را حفظ کرد، اما دست شاعر را در استفاده از آن بازگذاشت و بعد از تلاش و تجربههای شعری پراکنده در سال ۱۳۰۱ «افسانه» را منتشر کرد.

تو آنکه جسته و پیداش کردهام، آن باش! آویزان این زندگی بی تو! چرا که نکته ای اندیشیده و پیامی سنجیده را بی مقدّمه و مؤخره ای زاید به مستمع القامی کند و سپس بلافاصله فرصت نواختن آلات موسیقی را به هنرمند می دهد . شعر در مورد پدر برای هر شاعری می تواند معانی مختلفی داشته باشد و بعضی از شاعران کهن در اشعارشان پدر را اصل و نسب می دانستند و برخی دیگر از آنها پدر را برای فرزند مانند ریشه درخت تشبیه کرده اند.

اگر به دنبال یک شعر درباره نگاه زیبا و شعر در مورد چشمان سیاه هستید حتما این مطلب را بخوانید. مادر، بوسه بر دستان خسته تو جانم را زنده میکند و دیدار تو عشق را در دلم به ارمغان میآورد. آنقدر با دستهایت انس گرفتهام که گاهی دلم لک میزند، دستانم را بگیری. دلم برای آواز گنجشک ها لک زده است … اونقدر فضاهای صمیمی و دوست داشتنی دارن که دلم می خواست همه کارم فقط این بود که برم توی این جلسات شرکت کنم.

در جهان شاعران زیادی وجود دارند که برخی افراد آنها را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند. که خداوند جهان ، از چه سبب ساخت زنم ؟ این مجموعه اشعار در مورد پدر مرحوم و از دست رفته هستند. همین نظر دقیقاً در تئوری های فرمالیست های روسی نیز مورد بحث واقع شده است. آيا، در انتظار جلوهى شوم دوندگى است؟ مجالس سبعه به معنای «هفت خطابه»، یکی از آثار منثور مولانا است. شکستن حادثه ی مهم تری است نسبت به ترک برداشتن. 1. «محیط اعظم». نخستین منظومه عرفانی بیدل، مثنوی محیط اعظم است که شامل 270‘2 بیت است. یک سالی هست که این انجمن فعالیتش رو آورده زیر نظر کتابخونه ها و توی کتابخونه عمومی جنت شهر جلساتش رو برگزار میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید