بهترین رشته ورزشی برای کودکان در رده های سنی مختلف چیست؟

برنامه ریزی وفقط برنامه ریزی تنها دلیل موفقیت او بود.شما اگر قرار است که در تابستان در مسابقات مهم شرکت کنید چه لزومی دارد که شش ماه قبل از آن آماده باشید. یعنی به اندازه تمرین سخت تغذیه عالی نیز وجود دارد. اکثر کشتی گیران تنها بجز آنهایی که در رده ملی قرار دارندبیش از سطح مسابقه ای که در آن باید شرکت کنند تمرین می کنند.یعنی ورزشکاری در رده کشوری و پایین تر چنان برنامه سنگین وپرفشاری را اجرا می کند که انگار او قرار است در مسابقات جهانی شرکت کند.درست است شما به اندازه ای به بدنتان فشار می آورید چنان که قرار است که شما قرار است در مسابقات داخلی که به مراتب از جهانی سطح پایین تری داردشرکت کنید همین.

بجز این بیش از ۹۰ درصد کشتی گیران سراسر ایران یک ضعف بزرگ در تمریناتشان دارند و آن این است که آنها به اندازه مسابقه ای که در آن شرکت می کنند تمرین نمی کنند. براحتی می تواند یک برنامه خوب ومناسب راتهیه کند. تنها نکته باقیمانده این است که در چند روز آخر از فشار بدنتان بکاهید و سعی کنید اگر در حال کاستن از وزن خود هستید انرژی خود را به شکلی تقسیم کنید که براحتی سر وزن رسیده و انرژی در این قسمت از دست ندهید. را در ذهن خود ایجاد کنید. پس همین حالا کل تمرینات خود را متوقف کنید و ابندا هدف خود را تعیین کنید و بدانید که می خواهید در چه مسابقه ای شرکت کنید سپس بر اساس آن تمرینات خود را برنامه ریزی کنید.

وی خاطرنشان کرد: وقتی حسن یزدانی قهرمان اول دنیاست باید به او فُرجه بدهیم تا از دو مرحله جلوتر کارش را شروع کند و بر اساس آورده کشتی گیران رفتار کنیم. مرتضی قیاسی و حسن مرادقلی در کنار پیمان بیابانی دیگر شانسهای این وزن هستند. با این روش شما به راحتی و بدون عوارض وافت کیفیت در مسابقه سر وزن می رسید. این مرحله از تمرینات به شکل مرور فن بر روی تشک کشتی ادامه می یابد. تمرینات عمومی در داخل تشک کشتی جریان دارند. در نتیجه تقویت وآمادگی آنها تاثیر زیادی در کارکرد شما بروی تشک کشتی خواهد داشت.

شما خواهید آموخت اگر چه از لحاظ قدرت عضلانی در ایده ال خود نیستید اما با تقویت بخش های دیگر بدن این نقطه ضعف را برطرف کنید. مسابقات این رشته در سالهای اخیر در زبان فارسی به کشتی کچ (کج) معروف شدهاست اما نباید آن را با کشتی کچ، که یک رشتهٔ ورزشی رقابتی است، اشتباه گرفت. اما در خارج از دنیای WWE نیز یک دنیای کشتی کج بزرگ و در حال توسعه وجود دارد که در مواردی با دنیای WWE نیز همپوشانی پیدا می کند.

قبل از همه چیز گفتم باید به تمام نفرات تیم باید ویزا بدهید، اما چیزی که ما دیدیم دوستانه نبود. مهمترین بخش کار که شما باید در طی ۱۰ روز روی آن کار کنید دستگاه تنفسی می باشد. دویدن های مسافت کوتاه اما با فشار بالا و در پی آن استراحت مابین ست ها باعث بالا بردن حجم تنفسی شما خواهد شد. مسابقات کشتی تا سال ۱۳۱۸ به صورت پهلوانی با رسم و رسوم خاص ایرانی ادامه داشت، اما از این سال به بعد با مطرح شدن مقررات بینالملل، تغییر و تحولاتی در شیوه کشتی گرفتن وطرز لباس پوشیدن کشتی گیران پدیدار گشت.

قدمت کشتی بانوان به ایران باستان بر میگردد اما کشتی بانوان به شکل حرفه ای از اواخر قرن ۱۹ میلادی آغاز شد ولی این رشته ورزشی در گذر زمان کمرنگ شد. اگر به هر دلیلی نتوانتسته اید امروز با اخبار ورزشی همراه شوید، ما در ورزش نگار گویا آی تی خلاصه ای از مهمترین رویدادهای ورزشی امروز گویا ورزش را خدمتتان تقدیم می کنیم. در چنین حالتی برنامه ریزی شما درست نخواهد بود ودر پی آن تمرینات بی هدف وبی برنامه را دنبال می کنید.

فاز چهار- این فاز صرفاً به تقویت و افزایش قدرت و توان می پردازد ودر این مرحله بتدریج روزهای تمرینات کاهش می یابد تا زمان ریکاوری بیشتر شود. فاز پنجم- در این فاز تمرینات پریودیزه میشوند، به این معنا که تمرینات قدرتی با شدت بیشتر ولی تکرارکمتر و در زمان کوتاهتر با حداکثر زمان ریکاوری ادامه می یابند. با داشتن اهداف تمرینی در هر فاز از دوره تمرین وبا آگاهی ازنحوه تنظیم تمرینات هر سیستم انرژی مورد نیاز در کشتی و نیز با توجه به تقویم رقابتها و زمان ارودها ، مربیان ورزیده می توانند به طراحی تمرین بپردازند. با داشتن ریه های قوی و قدرتمند در هنگام مسابقه حتی یک لحظه خستگی و افت کیفیت در کشتی شما دیده نخواهد شد.

بله همان کول اندازی که قهرمان جهان و المپیک در همان ابتدای مسابقه به مهدی حاجی زاده زد.اما آن یک کول انداز تنها نبود بلکه برنامه ریزی چند ماهه ای بود که سایتیف برای این کشتی کرده بود .او چند ماه قبل از مسابقات چند دقیقه در روز بروی این کول انداز کار کرده بود و شایداولین و آخرین کول اندازی که او در مسابقات جهانی و المپیک اجرا کرده بود را به قهرمان سال ۲۰۰۲ جهان زد. آرسن فادزایف نتنها کشتی گیر فنی وبا تکنیکی بود بلکه یک مهندس واقعی کشتی بود. در یکی از زمستانها در گردنه قوچک گیر کردیم من هم یک رنو ۵ داشتم که بخاری آن گرم نمیشد و واقعاً پاهایم یخ زده بود.

گفت: اگر در این سالها باختی هم داشتم قطعا حریف از من بهتر بود که توانست من را شکست دهد ولی آخرین بار خدا کمک کرد و حریف آمریکایی را بردم. کشتی گیر آمریکایی که در حاشیه مسابقه نیز برخوردی صمیمانه و محترمانه با یزدانی داشت، در این کنفرانس مطبوعاتی که حالا ویدیوی آن وایرال شده و مخاطبان بسیاری هم در بین ایرانیها پیدا کرده، در حدود دو دقیقه ای که راجع به یزدانی حرف میزند، با احترام ویژه از او یاد کرده و قهرمان ایران را «عامل انگیزه» خود قلمداد میکند. مهمترین کار شما دراین روز تمرین مسابقه دادن است.سعی کنیدبه صورت مجازی حال و هوای سالن مسابقه را در خود ایجاد کنید و فکر کنیددر سالن مسابقه هستید و تماشاگران و داوران و …

برنامه هوازی مناسب خیلی سریع آن را تقویت نمود. فرار از دوخم-پشتک زدن فتو برگشت-سایه زنی و دوهای سرعت در مسافت ۱۰ یا ۱۵ متر به صورت رفت وبرگشت تمرینات عالی و بسیار خوبی هستند تا شما از این طریق سیستم قلب وعروق وتنفسی خود را تقویت کنید. تیم ملی کشتی آزاد کشورمان پس از حضور در ۸ دوره مسابقات المپیک و جام جهانی در رقابتهای جهانی ۱۹۵۹ ژاپن، پرافتخارترین حضور خود در تاریخ کشتی را رقم زد و با دریافت پنج نشان طلا، یک نشان نقره، یک نشان برنز و یک عنوان پنجمی به مقام قهرمانی کشتی آزاد جهان دست یافت.

کمیته ملی المپیک نمیتواند برای ما تصمیم بگیرد. افراد زیادی برای این که فرزندشان مرام پهلوانی و جوانمردی را از همان ابتدا فرا بگیرد و یک ورزش سنتی را بیاموزد او را به کلاس کشتی می فرستند. در سبک کشتی فرنگی زمانی که امتیاز فنی یک کشتی گیر به اختلاف ۸ برسد و برای کشتی آزاد زمانی که به ۱۰ برسد، کشتی بلافاصله قطع و برنده اعلام خواهد شد. تیم ملی کشتی آزاد باید 23 آبان در تگزاس با امریکا دیدار دوستانه برگزار میکرد که بهدلیل صادر نشدن ویزا برای مجید داستان و کامران قاسمپور بهعنوان دو کشتیگیر اصلی تیم، احسان امینی مربی تیم ملی، محمد مصلاییپور داور المپیکی ایران، حجت کریمی سرپرست و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی باعث شد تا فدراسیون کشتی ایران در اعتراض به تصمیم توهینآمیز دولت امریکا این مسابقه را لغو کند.

دیدگاهتان را بنویسید